Bugun...
Hayırsever şehri Kayseri'den Bosnalı Yetimlere Yardım
Tarih: 24-07-2013 13:13:00 + -


Hayırseverler şehri Kayseri'den Bosnalı yetimlere yardım eli uzandı

 Hayırsever şehri Kayseri'den Bosnalı Yetimlere Yardım
 
Hayırseverler şehri Kayseri'den Bosnalı yetimlere yardım eli uzandı. 'Yetimin Gülüşü' projesine destek veren Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği tarafından Bosnalı 220 yetim çocuğa ayakkabı, kıyafet ve nevresim takımı gönderildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki Kayseri heyetinin geçtiğimiz ay Kardeş Şehir Mostar'a yaptığı ziyaret, bir büyük hayra daha kapı açtı. 'Yetimin Gülüşü' projesi kapsamında Kayseri heyeti, Bosna'daki 220 yetim öğrencinin bakımını üstlendi. Bu çerçevede Kayseri'den yetim çocuklara bir takım hediyeler gönderildi. 
Hediyeler, 2-17 yaş arası 220 çocuğun yaşadığı yetim evindeki çocuklara düzenlenen bir programla teslim edilirken programa Bosna basının ilgisi de yoğun oldu. Bosna haber organları, Kayseri'nin hayırseverliğine vurgu yaptı.
Yetimin Gülüşü Derneği Başkanı Merima Dono, hediyelerin Bosnalı çocuklara ulaşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye ve Kayseri Valisi Orhan Düzgün'e bir teşekkür mektubu gönderdi. Kayseri'den giden hediyeler sayesinde yetim çocukların yüzlerinin güldüğüne vurgu yapılan teşekkür mektubunda şu ifadeler yer aldı: "Mostar ve Hersek Bölgesi'nde yaşayan yetimler, sizin yardımlarınız için yürekten teşekkür ederler. Bizim çocuklarımızın yüzündeki gülümsemeyi geri getirdiniz. Sizin iyiliğinize ve cömertliğinize son derece saygı gösteriyoruz."

MOSTAR MÜFTÜSÜ İSTEDİ, KAYSERİ YAPTI

Bosna'daki yetimlere destek verilmesi kardeş şehir Mostar'da Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan KAYMEK kurslarının sertifika töreninde gündeme gelmişti. Sertifika töreninin ardından Mostar Müftüsü Seyid Smaykiç ile Mostar'daki Yetim evinin yetkilileri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'den bazı taleplerde bulunmuş ve 2-17 yaş arası 220 çocuğun yaşadığı yetim evinin giderlerini karşılamakta zorluk çektiklerini dile getirerek yardım talebinde bulunmuştu. Kayseri heyetindeki iş adamları ile görüşen Başkan Mehmet Özhaseki de gerekli yardımı yapacaklarını söylemişti. Mostar'da 220 çocuk için gönderilen ayakkabı, kıyafet ve nevresimlerle Başkan Özhaseki'nin yardım sözü yerine getirilmiş oldu. Bu haber 2144 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU