Bugun...
İncesu Hastanesi Ek İnşaatı Protokolü İmzalandı
Tarih: 01-07-2013 16:21:00 + -


Hayırsever kardeşlerin, İncesu İlçesi Devlet Hastanesi binasına yaptıracağı ilave katların protokolü, Valilik Makamında imzalandı.

 İncesu Hastanesi Ek İnşaatı Protokolü İmzalandı

    Hayırsever Arif, İsrafil ve Yusuf UÇURUM kardeşlerin, İncesu İlçesi Devlet Hastanesi binasına yaptıracağı ilave katların protokolü, Valilik Makamında imzalandı.

 

    Protokol törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ, Vali Orhan DÜZGÜN, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Sadık YAKUT, Milletvekilleri Ahmet ÖKSÜZKAYA ve İsmail TAMER, Vali Yardımcısı Haluk TUNÇSU, İncesu Kaymakamı ERCAN ÖTER, İl Emniyet Müdürü Mustafa AYDIN, Kamu Hastaneleri Birliği Gn. Sekreter V. Ruşen EREZ, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh BÜYÜKKILIÇ ve İncesu Belediye Başkanı Zekeriya KARAYOL katıldı.

    Hayırsever Arif UÇURUM’un sağlık nedeniyle katılamadığı protokol töreninde, kardeşlerden İsrafil UÇURUM “Biz aile olarak daha önce Devlet Hastanesi yaptırmıştık. Mevcut hastane binasının, artan nüfusa yetersiz kalacağı düşüncesiyle ek katları yapmak da bize nasip oldu. Kısa sürede hizmete açmayı planladığımız inşaat, memleketimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

    Kayserililerin hayırseverlikte, Türkiye’de önde geldiğini ve Kayseri’nin bu konuda rakibi olmadığını söyleyen Vali Orhan DÜZGÜN, “Göreve başladığım 40 gün içinde 3 hayırseverimizin yaptırdığı 2 okul 1 camii açılışına katıldım. Bugün de İncesu İlçemizde sağlık sektöründe, UÇURUM kardeşlerin yaptırmış olduğu hastaneye ek katların yapımı protokolünü imzalayacağız. İncesu’ya kazandırdıkları bu hizmetler için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

    Sağlıkta en önemli değişim ve dönüşümün göstergesinin hastaneler olduğunu belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ, “Sayın Valim, Kayseri’de doğduğu topraklarla ödeşenler ifadesi vardır. Bu ifadenin bir örneği olan UÇURUM ailesine müteşekkiriz. Bu törenin hayırseverlerimizi daha da artıracağını ve teşvik edeceğini düşünüyor, başta hayırseverlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

    Konuşmaların ardından hayırsever Arif, İsrafil ve Yusuf UÇURUM kardeşler tarafından İncesu İlçesi'nde yapılacak olan hastane iki kat ilave inşaatının protokolü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ ve törene katılanlar tarafından imzalandı.

    300 bin liraya mal olacak inşaat, 2013 yılı içinde bitirilerek hizmete sunulacak.

 
Bu haber 2843 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU