Bugun...
AB Öykü Yarışması Semineri Yapıldı
Tarih: 25-03-2013 16:13:00 + -


AB Öykü Yarışması Bilgilendirme Semineri 21 Mart 2013 tarihinde Saat: 11.00’de Merkez Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

AB Öykü Yarışması Semineri Yapıldı

         AB Öykü Yarışması Semineri Yapıldı.

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezimiz işbirliğinde, AB Bilgi Merkezleri Koordinasyonunda Ortaöğretim 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin katılımına açık AB Öykü Yarışması Bilgilendirme Semineri 21 Mart 2013 tarihinde Saat: 11.00’de Merkez Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. AB Öykü Yarışması ortaöğretim öğrencilerinin Avrupa, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin katılım süreci konusunda bilgi edinmeleri, okuma ve araştırmaya yönelmeleri amacıyla, düzenlenmektedir.

Seminer Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Erçalık’ın açılış konuşmalarıyla başlamıştır. AB Öykü Yarışması seminerinde Öykü Yazarı Cemil Kavukçu Öykü Nedir? Öykü Yazma Teknikleri Nelerdir? gibi konularda bilgi verirken, Avrupa Takımı Üyesi Doç.Dr. Münevver Cebeci Farklılıklar İçinde Birlik ve AB konularında katılımcıları bilgilendirmiştir.

 

 

Öykü Yarışmasına katılacak öğrencilerimiz öykülerini en geç 03 Mayıs 2013 tarihine kadar aşağıdaki adreslere elden, posta ve e-posta yoluyla teslim edilebilir.

 

  • Elden ve Posta : KTO Kayseri AB Bilgi Merkezi Cumhuriyet Mah. Millet Cad. Tekçe Apt. Kat: 1 NO:34 Melikgazi/Kayseri

 

Detaylı Bilgi için;

Ş. Alper Baktır

KTO ABBM Kayseri Koordinatörü

ADRES: Cumhuriyet Mah. Millet Cad. Tekçe Apartmanı No:34 Kat:1 Melikgazi/ KAYSERİ


TELEFON: 0352 222 42 60
FAX : 0352 222 42 70
WEB : www.kayserito.org.tr
E-MAİL : alperbaktir@hotmail.com

NOT: Öykü yarışması bilgilendirme notu ektedir.

 

AB ÖYKÜ YARIŞMASI

 

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, AB Bilgi Merkezleri koordinasyonunda bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan AB Öykü Yarışması, AB Bilgi Merkezlerinin bulundukları 21 ildeki (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul/Bahçeşehir, İstanbul/Marmara, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenmektir. Bu yıl ki yarışmasının konusu AB değerlerinden biri olan “Farklılıklar İçinde Birlik” olarak belirlenmiştir.

 

AB Öykü Yarışması 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama Bölgesel etap olup; AB Bilgi Merkezlerinin bulunduğu illerdeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından lise ve dengi okullara yarışmanın duyurularının yapılması ile gerçekleştirilmektedir. İllerimizde yarışmaya katılmak isteyen öğrenci ve danışman öğretmenlerine yönelik ünlü öykü yazarlarımız ve AB uzmanlarının katılımları ile AB ve öykü yazma konusunda bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. Yarışmamız illerde ilk 3’e giren öğrenciler jüri tarafından belirlenmektedir. 2.aşamada illerimizde ilk 3’e girmeye hak kazanan öykü yazarı öğrencilerimizin öyküleri ulusal jüri tarafından değerlendirilir ve ardından ulusal ödül töreni gerçekleştirilir. Ulusal etapta seçilen ilk üç öykü yazarı öğrencilerin yurtdışı ödül gezisine katılımları ile sona ermektedir.

İlk olarak 2007 yıllında gerçekleştirilen AB Öykü Yarışmasının amacı, Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinin özgürlük, eşitlik, barış, dayanışma, güvenlik, birlik gibi AB değerlerini vurgulamak, yetişmekte olan kuşakları bu evrensel kavramlar üzerine düşünmeye ve araştırmaya sevk etmektir.

 
Bu haber 3172 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU