Bugun...
AGÜ Türkiye'nin ve Bölgenin Önemli Bilim Yuvası Olacaktır !
Tarih: 25-03-2013 16:24:00 + -


KAYSO) Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis başkanlık Divanı ve Disiplin Kurulu Üyelerinden oluşan heyet B0 Mart 2013 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nu makamında ziyaret etti.

AGÜ Türkiye'nin ve Bölgenin Önemli Bilim Yuvası Olacaktır !

AGÜ Türkiye'nin ve Bölgenin Önemli Bilim Yuvası Olacaktır !

 

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) yönetim kurulu üyeleri, meclis başkanlık divanı ve disiplin kurulu üyelerinden oluşan heyet 20 Mart 2013 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nu makamında ziyaret etti.

 

İşadamlarını üniversitelerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, bir ülkenin üniversitesinin sanayisinden kopuk olmasının mümkün olamayacağını dile getirerek, “Ülkemizin en güçlü şehirlerinden olan Kayseri'de büyük hedefleri olan bir üniversitenin olması çok önemli bir olay. Bizde elimizden gelenin en iyisini yapıp sizlerinde katkısı ile Kayseri'ye ve Türkiye'ye layık bir üniversiteyi oluşturacağız. Üniversitemiz büyüdükçe de Kayseri sanayisine büyük katkılar sağlayacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ise, hem göreve yeni atanan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nu kutlamak, hem de üniversitemizin çalışmalarını yerinde görmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Abdullah Gül Üniversitesi'nin vakıf destekli bir devlet üniversitesi olduğunu ifade eden Başkan Boydak, buradan sağlanacak bilgi birikimi ve desteklerle Kayseri sanayisine büyük katkılar sağlanacağını belirtti.

 

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu'nun özellikle Bilkent Üniversitesi'nde sağladığı başarıları ve yaptığı bilimsel çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Başkan Boydak, “Kendilerinden bu başarılı çalışmalarının devamını burada da sürdürmelerini bekliyoruz. Tabi ki burada daha farklı sorumluluk makamındalar. İşadamlarımızın da destekleri ile üniversitemizin alt yapısı gayet güzel gidiyor. İnşallah bizde Kayseri Sanayi Odası olarak üyelerimiz ile birlikte üniversitemize katkılarımızı sürdüreceğiz. Abdullah Gül Üniversitesi tamamlandıktan sonra inanıyoruz ki Türkiye'nin ve bölgenin önemli bilim yuvalarından birisi haline gelecektir. Bu inancımızın bir göstergesi olarak ta maddi manevi her zaman yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e de görev döneminde üstün başarılar dileyen Başkan Boydak, Kayseri'ye böyle bir eser kattıkları içinde teşekkür etti.

 

 

 

 

 
Bu haber 1980 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU