Bugun...
Bu trene makas atmalıyız!
Tarih: 02-03-2013 22:59:00 + -


Millet Derneği Bşk.Mustafa Temizer ve İkinci Bşk.Osman İkinci,Baro Başkanı Fevzi Konaç'ı ziyaret ettiler.

Bu trene makas atmalıyız!

Bu Trene Makas Atmalıyız!..

Millet Derneği  Bşk. Mustafa Temizer ve İkinci Bşk. Osman ikinci, baro başkanı Fevzi Konaç’ı ziyaret ederek yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.  Baro çalışmaları hakkında bilgi veren Konaç; Baro olarak takip ettiğimiz davalarda maalesef çocukların suça olan meyillerinin artığına şahit olmaktayız. Bu durum beni çok rahatsız etmekte, uykularımı kaçırmaktadır. Sivil toplum kuruluşları çocuklara ve gençlere sahip çıkma onları, yanlışta ve suçtan uzak tutma konusunda çok önemli bir görev üslenmektedir. Baro hizmetleri dışında bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak bu görev bilinciyle çalışmaktayım. Sizlerle aynı amaçlar doğrultusunda gayret ve çabanın içinde olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Dedi.

Millet Derneği Bşk. Mustafa Temizer, milletin evlatlarına sahip çıkma çalışmaları sadece sivil toplum kuruluşlarına bırakıldığı zaman çalışmalar mevzi kalmaya mahkumdur.  Arzu edilen çalışmaların devamlılığını sağlamak ve netice almak için bu çalışmaların devlet politikası haline gelmesi şarttır. Aksi halde yapılan çalışmalardan uzun vadeli bir başarı elde etmek mümkün değildir.

Bu gün devlet treninin yönü, Tanzimat’tan beri batıya çevrilmiş toplum da bu trene bindirilmiştir. Zaman zaman bu trenin makinistleri değiştirilmekte ama tren aynı istikamette – toplumumuzu yok oluşa götürecek batı istikametinde; emperyalist sömürgeci batı toplumlarının istediği istikamette -  ilerlemektedir.

Milletimizi ve gençlerimizi, geleceğimizi yok oluş tehlikesinden kurtarmanın yolu, aynı yönde giden trene makinistlik yapmak değildir. Yapılması gereken bu trene makas atarak trenin istikametini değiştirecek ve milletin kurtuluşunu sağlayacak bir iradenin ortaya konmasıdır.

Sadece baronun değil, diğer kurum yetkililerinin ve sivil toplum kuruluşlarının; milletimizin yok olmasını isteyen emperyalist batı yönünde giden bu trene makas atacak bir iradenin ortaya çıkması için el birliği ile gayret etmesini bekliyoruz.

 Bütün kurum, kuruluş, ve sivil toplum kuruluşları olarak, Milletimizin, var olmak ve yok olmak tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu, bu tehlikeye karşı birlik olmak, birlikte hareket etmek, yanlış istikamette giden bu trene, millet olarak birlikte makas atmak zorunda olduğumuzu anlamamız ve bunu toplumumuza anlatmamız gerekir dedi.

Dernek Bşk.Yrd. Osman İkinci de gençler arasındaki disiplinsizlik olaylarının - özellikle okullardaki kıyafet serbestliğinden sonra - artmaya başladığına dikkat çekerek;  ölçüsüz bir serbestlik gençlerin disiplinsizliğe ve suça olan meylini artırdı dedi. İnşallah bu yanlış düzeltilir dedi.
Bu haber 3405 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU