Bugun...
Burma Kadayıfı bizden sorulur
Tarih: 02-04-2013 08:57:00 Güncelleme: 02-04-2013 12:57:00 + -


17 yıldan beri Kayserililere burma kadayıfını sevdirmeye çalışıyorum.

Burma Kadayıfı bizden sorulur

KAYSERİ- Diyarbakırlı burma kadayıf ustası Aziz Nazlıcan, 17 yıldan beri Kayserililere burma kadayıfını sevdirmeye çalıştığını belirterek, burma kadayıfında iddialı olduğunu söyledi.

Kadayıfçılık mesleğine 1987 yılında Diyarbakır’da başladığını ifade eden Aziz Nazlıcan, Kayseri’ye 1996 yılında bir teklif üzerine geldiğini kaydetti.

Nazlıcan,” Mesleğimde 26 yılı geride bıraktım. Yaşım 46 oldu. 1996 yılında Cihan Ekmek firmasının o dönemdeki sahibi Ahmet Zenger’in iş teklifi üzerine Kayseri’ye geldim. Uzun yıllar Cihan firmasında çalıştıktan sonra firmadan ayrıldım. Son 2 yıldan beri Öz Bingöl burma kadayıf baklava salonu’nda burma kadayıfı ustası olarak çalışıyorum. Kayserililere burma kadayıfını sevdirmeye çalıştım” dedi.

BURMA KADAYIFINDA İDDİALIYIM

Yaklaşık 17 yıldan beri Kayseri’de burma kadayıfı yaptığının altını çizen Aziz Nazlıcan, burma kadayıfında iddialı olduğunu vurguladı. Kaliteden asla taviz vermediğini belirten Nazlıcan,” Kadayıfımızda doğal malzemeler kullanıyoruz. Nato Caddesindeki imalathanemizde digital makinelerde dökülen kadayıfımızın içerisinde glikoz, maya ve tuz gibi hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.

 

Son 2 yıldan beri Sivas Caddesi Forum Kayseri AVM yanındaki Öz Bingöl Burma Kadayıfı Baklava Salonu Sahibi Adil Atalay’ın yanında burma kadayıfı ustası olarak çalışıyorum. Her gün yaklaşık 10 tepsi sütlü, fıstıklı, cevizli, sade ve burma olmak üzere 5 çeşit kadayıf yapıyorum. Müşterilerimiz sağ olsunlar, ürünlerimizin tadını çok beğendi ve bizi tercih ediyorlar. Cevizli kadayıfımızın kilosunu 16 TL, fıstıklı kadayıfımızı ise 20 TL den satışa sunuyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 
Bu haber 5440 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BÖLGE HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU