Bugun...
Develi Ovası Tarım ve Hayvancılığın çekim merkezi oluyor !
Tarih: 20-03-2013 08:44:00 Güncelleme: 20-03-2013 08:49:00 + -


Dünya gazetesinde yazılar yazan Prof. Dr. Kenan Mortan; Kayseri ve Develi de çeşitli incelemelerde bulundu.

Develi Ovası Tarım ve Hayvancılığın çekim merkezi oluyor !

Develi ovası Tarım ve Hayvancılığın çekim merkezi oluyor

 

Ekonomi araştırmacısı ve yazar Mimar Sinan Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan ve Dünya gazetesinde yazılar yazan Prof. Dr. Kenan Mortan; Kayseri ve Develi de çeşitli incelemelerde bulunduktan sonra Develi Ovası Tarım ve Hayvancılığın çekim merkezi olduğunu görmem beniz ziyadesiyle memnun etmiştir dedi.

 

Develi belediye Başkanı Recep Özkan'ı makamında ziyaret edip Devlet Planlama Teşkilatı Develi İlçesi Swot Analizi Çalışması, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Develi Swot Analizi çalışmaları, Develi Turizm Odaklı Kalkınma Projesi ve Tarım hayvancılık dalındaki projeleri hakkında bilgi alan Mortan Develi İlçesinde faal olan Örnek Hayvancılık işletmelerinden 400 Büyükbaş Uğurlu Tarım Hayvancılık çiftliği sahibi Mustafa Uğurlu'nun2001 yılından bu güne kadar geçirdiği evreler hakkında,550 Büyükbaş hayvanı çiftliğinde barındıran Develi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarından Muhterem Gönen 'den bilgi alan Mortan ziyaret sonrasında şu açıklamalarda bulundu. Develi Ovasında Saray Tarım İşletmelerinin öncülüğünde başlatılan Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerinin iz düşümü olan besi çiftlikleri ve tarım sektöründeki gelişmler Develi Ovası Tarım Hayvancılığın çekim mekrkezi olmuştur.Katkısı olan herkesi kutluyorum.Develi Ovasının geleceğini parlak görüyorum dedi. Halen Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyeliği ve Dünya gazetesinde yazarlık yapan Prof. Dr. Kenan Mortan, polit - ekonomi konusunda yetkin bir isim olarak kabul edilmektedir.

 

Türkiye Bölgesel Coğrafyası,İstanbul Bir Sosyo - ekonomik Değerlendirme,İzmir ve Ege İçin Düşünceler,Türkiye'de Girişimcilik,Tatbiki İktisat,Dünya EkonomisiKalkınma Arayışları" Kalkınmada Öncelikli İller için Gelişme Stratejisi,Geçmişten Geleceğe Kalkınma Arayışları Tarihin Tanığı Anadoolu'da Kurulan Cumhuriyet,Turkey Timeless Cultures,Uluslararası Kaos mu? Türkiye'de Kriz mi? Eserleri bulunmakta olup Develi İlçemizde Tarım ve hayvancılığın gelişimi konusunda düzenlenecek çalıştaya katılmayı memnuniyetle beklediğini belirtti.

Mortan'ın ziyaretinde Dünya Gazetesi Kayseri Bölge temsilcisi Güneş Doğdu da refakat etti.

 Kaynak / http://sindelhoyuk.free.fr
Bu haber 2741 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İLÇE HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU