Bugun...
Halaçoğlu;Hastane İnşaatı Dursun
Tarih: 28-02-2013 08:56:00 Güncelleme: 28-02-2013 09:20:00 + -


İsmail Tamer'den Yusuf Halaçoğlu'na eleştiri!

Halaçoğlu;Hastane İnşaatı Dursun

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Şehir Hastanesi'nin inşaatının durdurulmasını isteyen MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nu eleştirerek, "Yeni Terminal binasının yanında olan bu hastane şehir merkezine nasıl 1 saatlik ulaşım mesafesinde. Kayseri'ye gelmediğini ve seçildiği bölgeyi bilmediğini, Kayseri'ye ne kadar kayıtsız kaldığını bir kere daha göstermiştir" dedi. Tamer, yaptığı yazılı açıklamada, Halaçoğlu'nun, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ilk kampüs hastanesi olan Kayseri Şehir Hastanesi'ni eleştirdiğini ve bu hastanenin şehir merkezine 1 saatlik ulaşım mesafesinde olduğu için inşaatının durdurulması gerektiğini ifade ettiğini söyledi.

Halaçoğlu'nun bu konuşmasını hayretler içerisinde dinlediğini söyleyen Tamer, "Halaçoğlu'nu dinlerken adeta şok oldum. Kayseri milletvekili sıfatını taşıyan bir profesör Kayseri'yi Türkiye'nin sayılı sağlık merkezlerinden biri haline getirecek projenin durdurulmasını istiyor. Buna gerekçe olarak da şehre uzaklığını gösteriyor. Yeni terminal binasının yanında olan bu hastane şehir merkezine nasıl 1 saatlik ulaşım mesafesinde. Kayseri'yi gelmediğini ve seçildiği bölgeyi bilmediğini, Kayseri'ye ne kadar kayıtsız kaldığını bir kere daha göstermiştir.

Halaçoğlu, Kayseri'ye faydanız yok ama hiç olmazsa zararınız da olmasın" diye konuştu. Tamer, Halaçoğlu'nun ufak bir araştırma yapması halinde sözlerinden döneceğini de belirterek, şunları söyledi: "Ben, hastanenin yerinin tespiti dahil olmak üzere, 2003 yılından beri yapılan çalışmaların içerisinde oldum. Tüm hasta odalarıyla birlikte, nitelikli yatak kapasitesi dahil olmak üzere 1584 yataklı son model teknolojiyle donatılacak hastanenin yapımının durdurulmasını istemek Kayseri'ye en büyük kötülüktür. Değerli milletvekili kardeşim, Kayseri halkına hizmet verecek bu hastanenin nasıl olur da kapatılmasını istersin- Bu milletvekili arkadaşımıza sesleniyorum. Kayseri'ye daha sık gelsin. Kayseri'ye birlikte hizmet edelim. Kayseri halkının layık olduğu hizmetleri de en azından görmüş olur diye düşünüyorum.

" EDİTÖR MUHABİR :ÖNER ÇALIŞ
Bu haber 2667 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU