Bugun...
Hollanda -Çin Bisiklet turu Develi'den geçti
Tarih: 27-03-2013 20:42:00 Güncelleme: 27-03-2013 21:22:00 + -


Bisikletle Çin'e gitmeyi planlayan Hollandalı 'The Study Road' adlı gruptaki sporcular, Kayseri'nin Develi İlçesi'ne ulaştı.

Hollanda -Çin Bisiklet turu Develi'den geçti

Hollanda-Çin Bisiklet turu Develiden geçti

Hollandalı The Study Road ekibinin bisikletle yapacakları İstanbul’dan Çin’e Beijing’e uzanan yolculukları, 14 Mart’ta başlayan  ve Sekiz katılımcıdan oluşan ekip, bisiklet üzerinde 5,5 ay sürecek Toplam 12 bin kilometre yolculukla yeni bir eğitim modelinin öncüsü olmayı hedefliyor.

The Study Road’un yıllık gelişim programı, katılımcıların bu süreçteki deneyimlerle yeteneklerinin geliştirmesinden, takım olarak yeni kültürlerle buluşmak amaçlanıyor.

 

The Study Road Hollanda -Çin bisiklet yol güzergâhı Nevşehir Göksun hattında Develiden geçince Develi Belediye Başkanlığı ziyaretinde de bulundular.

Şehir meydanında bisikletleri ile gösteride bulunan ekip Tur güzergâhlarındaki Türk Cumhuriyetleri bayrakları ile Kameralar karşısında hatıra Fotoğrafı çektirdiler.

Gurup yöneticisi  Joya Van Hout; Başkan Recep Özkan’ı ziyaretleri esnasında  Türk Halkının güzergah boyunca  gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Başkan Özkan’da Bisiklet tur güzergahı kapsamında Develi İlçesinin olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek gurup temsilcisi Joya Van Hout’a plaket takdim etti.

 

Eğitim Yolu Gurubuna İran Sınırına kadar rehberlik edecek olan Murat Kekik İpek yolu güzergahında Nevşehir Maraş hattında Develi İlçesinin Bisiklet tur güzergahı alanı içerisinde olduğunu belirterek  “Yaşayarak Öğrenme turu”nun  Nevşehir Ürgüp develi Göksun Kahraman Maraş –Bitlis Tatvan hattın dan İran’a ulaşacaklarını belirti.

Yol güzergahlarındaki üniversitelerde derslere katılan gurup  İlk olarak Kadir Has Üniversitesini ziyaret ettiklerini ve son olarak da Van Üniversitesinde derslere katılacaklarını belirttiler.

Linda ve IjnteBen ;Bir antropolog ve gezgin olarak ben bunu diğer insanlarla ve kültürlerle tanışmak ve yeni çevresini keşfetmek için harika olduğunu düşünüyorum. 'Eğitim Yolu' hakkında duyunca heveslendiğini belirterek  Yıllarca birçok tüccar, bilim adamı ve ünlü seyyahların kullandığı İpek Yolu seyahat için bir sefer katılmak Deneyim yoluyla bana ve kendimi çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek öğrenmek ve büyümek için harika bir yol olarak değerlendirdi.

Linda de Bruin tur’a katılmaya 24 saatte karar verdiğini açıklayarak Amsterdam'da ikamet ettiğini belirtti

 

Image

Image

Image

Image
Bu haber 2527 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İLÇE HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU