Bugun...
Kalkan İstavrit Ve Yayın Balıkları Tezgahları Süslüyor
Tarih: 10-10-2013 22:57:00 Güncelleme: 10-10-2013 23:07:00 + -Kalkan İstavrit Ve Yayın Balıkları Tezgahları Süslüyor

KAYSERİ- Yeni balık sezonunun açılmasının ardından balık çeşitliliğinde ve satışlarındaki artış, balıkçı esnafının yüzünü güldürmeye ve tezgahlarını renklendirmeye başladı.

 

Kayseri’nin en eski balık satıcılarından İstanbul Balıkçılık ve Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Güntaç Kurt, yeni balık sezonu ile birlikte hamsi, istavrit, mercan, palamut, kalkan, barbunya, mezgit, çinekop, lüfer, çipura, yayın, dil balığı ve lagos balıklarında gözle görülür bir bereketlilik yaşandığını söyledi.

 

Kurt“ Balık çeşitliliğinde ve miktarındaki bereketlilik tezgahlarımıza ve satışlarımıza yansıyor. Bizde vatandaşımıza balık restoranımızda her keseye uygun fiyatta ekmek arası veya servis şeklinde balığı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

İstanbul Balıkçısı balık satış sorumlularından Nebi Daylak ise 20 yıldan beri balıkçılık mesleğinde çalıştığını ve son günlerde özellikle kalkan, istavrit ve yayın balıklarında bolluk yaşandığını belirtti.

 

İstanbul Balıkçısı’nda kalkan balığının kilosu 60-70 TL den, yayın balığının kilosu 10 TL den, istavrit’in kilosu ise 7 TL den satışa sunuluyor.

 

 

 

 

Yeni balık sezonunun açılmasının ardından balık çeşitliliğinde ve satışlarındaki artış, balıkçı esnafının yüzünü güldürmeye ve tezgahlarını renklendirmeye başladı.

 

HABER/FOTOĞRAFLAR: MEHMET FATİH KAYMAZ
Bu haber 1930 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU