Bugun...
Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu Bölgesi için bir kazanç !
Tarih: 18-03-2013 17:29:00 + -


Kayseri Serbest Bölgesi’nin Melikgazi İlçe sınırları içerisinde olması şanstır. Bu açıdan belediye olarak bu bölge de yatırım yapmak isteyen girişimcilere her türlü kolaylık gösterilmektedir.

Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu Bölgesi için bir kazanç !

KAYSERİ SERBEST BÖLGESİ

İÇ ANADOLU BÖLGESİ İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇ

…Memduh Büyükkılıç: Kayseri Serbest Bölgesi’nin Melikgazi İlçe sınırları içerisinde olması şanstır. Bu açıdan belediye olarak bu bölge de yatırım yapmak isteyen girişimcilere her türlü kolaylık gösterilmektedir.

 Kayseri için İç Anadolu Bölgesi için büyük bir kazanç

 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Serbest Bölgesinde incelemelerde bulunarak, işyerlerini gezdi ve yeni açılacak olan BOYNES tesislerini gezerek açılacak olan fabrika hakkında bilgiler aldı.

 

BOYNES Kablolama Sistemleri Sanayi ve Tic.A.Ş

 

 

Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir yer olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi’nin gün geçtikçe büyüdüğünü ve yeni fabrikaların kurulduğunu bu yıl 100 kişinin istihdam kapasiteli bakır ve fiber optik data kabloları ve aksesuarların üretimi için bir işyerinin açılacağını belirtti.

 

Kayseri Serbest Bölgesi 7 milyon m2 alan üzerinde kurulu

 

Bu yıl Haziran ayında üretime başlayacak olan BOYHES Kablolama Sistemleri tesislerini gezen ve işyeri sahibi Mustafa Boydak’dan bilgiler alan Başkan Memduh BüyükkılıçKayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. Buradan yapılacak üretim ile hem ihracat yapılarak ekonomik gelir elde edilecek hem 100 civarında işsize iş imkanı sağlanacaktır. “ dedi. 

 

 

Bölgenin bir dünya merkezi olması yönünde çalışmalar yaptığını

 

 

BOYHES Kablolama Sistemleri Sahibi Mustafa Boydak ise bu ziyaretten memnun olduklarını çünkü Başkan Büyükkılıç’ın Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok sık ziyarette bulunduğunu, yurt dışında piyasa araştırması yaparak bölgenin bir dünya merkezi olması yönünde çalışmalar yaptığını söyledi.

 

Kayseri Serbest Bölge çalışmalarını yakından takip ediyorduk

 

Serbest Bölge alanı içerisinde Gümrük Vergi muaflığının bulunduğu belirten Serbest Bölge Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri serbest Bölgesi’nin ilerleyen zaman içerisinde Anadolu’nun ekonomik, teknolojik ve üretim merkezi olacağını sözlerine ekledi.
Bu haber 3079 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU