Bugun...
Kesob Başkanı Mustafa Alan Açıklaması
Tarih: 09-04-2013 10:45:00 Güncelleme: 09-04-2013 10:46:00 + -


Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, "Anadolu'dan Balkanlar'a uzanan geniş bir coğrafyada dünya mirasına çok sayıda anıtsal eser kazandıran ve eserleriyle kentlere estetik, sanat ve kimlik değerleri katan"...

Kesob Başkanı Mustafa Alan Açıklaması

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mustafa Alan, "Anadolu'dan Balkanlar'a uzanan geniş bir coğrafyada dünya mirasına çok sayıda anıtsal eser kazandıran ve eserleriyle kentlere estetik, sanat ve kimlik değerleri katan Mimar Koca Sinan'ı ölümünün 425. yılında anıyoruz" dedi.

Başkan Alan, "Mimar Sinan'ın eserlerinin mimarlık ve mühendislik harikası olmasının yanında yarattığı değerlerle gelecek kuşaklara başta kültürel olmak üzere pek çok mesajlar vermektedir. Sinan'ın kendi çağından günümüze verdiği mesajı doğru anlamak ve bundan dersler çıkarmak ona olan borcumuzun bir gereğidir. Eserleriyle 5 asırdır yaşayan böyle büyük bir mimara, böyle büyük bir kişiliğe Kayseri olarak sahip olmak bir gurur kaynağıdır. Bu nedenle ünü ve çalışmaları uluslararası boyuta ulaşmış Kayseri'nin yetiştirdiği değerli şahsiyet Mimar Sinan'ı layıkıyla anlamak ve eserlerini korumak hepimizin görevidir" ifadesinde bulundu.

Başkan Alan "Mimar Sinan'ı anma etkinliklerinin geleneksel hale getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor,

ustaların ustası Mimar Sinan'ı kültürümüze ve dünya uygarlık tarihine esin kaynağı olan katkıları için ölümünün 425. yılında saygıyla anıyorum" diye konuştu.  
Kaynak: www.haberler.com

Bu haber 3243 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU