Bugun...
Mete EKE'den Engelliler Haftası mesajı
Tarih: 09-05-2013 14:26:00 + -


MHP Kayseri İl Başkanı Mete EKE Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı

Mete EKE'den Engelliler Haftası mesajı

MHP Kayseri İl Başkanı Mete EKE Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.EKE mesajında şu açıklamalara yer verdi.

''Bedensel, Fiziksel ve Görme Engeli olan yaklaşık 8,5 milyon vatandaşımız hayatını çok zor şartlarda idame ettirmektedir. Her gün otobüs durağında, sokakta, cadde de, pazarda ve mahallemizin çeşitli yerlerinde karşılaştığımız engelli vatandaşlarımız içinde bulunduğu haleti ruhiye münasebetiyle gönül dünyalarını dışa vurmasalar da içimizden biri olduklarını her vesile ile haykırmakta sıkıntılı durumlarını dile getirmektedirler.

 

Gerek doğuştan, gerekse çeşitli kazalar sebebi ile engelli vatandaşlarımız arasına karışan insanlarımız Allah’ın vermiş olduğu ömrü en güzel bir şekilde idame ettirme hakkına sahiptirler. Yılda bir defa kutladığımız engelliler haftası, şeklen olmaktan ziyade, onların devlet kadrolarındaki istihdamları, vergi muafiyetleri, toplu taşıma araçlarından istifadeleri ve diğer hizmetleri alırken alış veriş merkezleri, camii ve diğer toplumun gideceği yerlere kolaylıkla gitmelerini sağlamak olmalıdır.

 

Kısmen saymış olduğumuz bu sıkıntıları göz ardı ederek bunları en kısa zamanda halletme cihetine gitmek varken, yılda bir defa onların gönlünü alıyormuş gibi davranmak doğru olmayacağı kanaatindeyim. Engellilerimizin sıkıntılarını giderecek olan siyasi hükümetler ve yerel yönetimlerdir. Devlet, tüccar değil sosyal devlet anlayışı ile hareket etmeli, onları kucaklamalı, onların her ne ihtiyacı var ise en kısa zamanda yerine getirmelidir.

 

Bütün bunlara rağmen karanlık gönülleri, mecalsiz ve takatsiz kalmış vücut azaları ile bizlerin arasında dimdik durmaları bizleri sevindirmekte onların her sıkıntısını kendimize dert edinmekteyiz. Bu vesile ile 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutladığımız Engelliler Haftası’nın sağlık sıhhat ve mutluluğa vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum''

 
Bu haber 1787 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU