Bugun...
Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferansları Devam Ediyor…
Tarih: 20-03-2013 15:57:00 Güncelleme: 20-03-2013 16:07:00 + -


Konferansların, yedincisi olan “1945-1989 SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ VE TÜRKİYE” konferansı 22 Mart 2013 Cuma günü Saat: 19.00-21.00 saatleri arasında Tuana Restourant’da yapılacak.

Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferansları Devam Ediyor…

Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferansları Devam Ediyor…

 

Uluslararası İlişkiler ve Özel Hukuk Uzmanı, Eğitimci, Şair, Yazar Sayın Mete TAŞTAN, takipçilerinin talebi üzerine başlattığı ve her ay düzeni olarak yapılan konferanslarına devam ediyor. Tarih meraklılarının ilgiyle izlediği konferansların, yedincisi olan “1945-1989 SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ VE TÜRKİYE” konferansı 22 Mart 2013 Cuma günü Saat: 19.00-21.00 saatleri arasında Tuana Restourant’da yapılacak.

 

Tarihe ilgi duyan ve Kayseri’de alternatif bir akşam yaşamak isteyen, halka açık konferanslarda tamamen akademik bilgiler sunulurken, güncel tartışma ve politik çıkmazlara girilmiyor ve herhangi bir siyasi görüş yada zümrenin siyaseti yapılmıyor. Tarih sohbeti şeklinde geçen konferanslara şimdiye kadar 1000’nin üzerinde kişi katıldı.

 

Sitemiz köşe yazarı olan, 4 kitap sahibi, onlarca makale kaleme alan ve 40 bin kişiye eğitimler, seminerler, konferanslar veren Sayın Hocamız Mete Taştan, vermiş olduğu konferansları şöyle değerlendiriyor : “Her ay başka bir konu ile tekrar ettiğimiz, tarih kokan, uluslararası ilişkiler tüten, akademik odaklı, bilgi bulutlu, paylaşım yağmurlu, mazi ve atiyi kucaklayan, her türlü siyasanın ve piyasanın üzerinde duran konferanslarıma bu konulara meraklı, ilgili yakın dost ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz... Konferanslarımız ücretsiz, ben bunu talep üzerine ve bir hobi olarak yapıyorum.

 

Tarih, geleceğin gelişiminde kullanılacak uçsuz bucaksız bir hazinedir. Gelecekte daha nelerin yaşanabileceği üzerine isabetli fikirler üretmek ve bu doğrultuda tedbirler almak için tarihin içine dalmak ve geleceğin eğilimlerini bu dalışlarda yakalamak gerekir. Tarih, nedenlerin köklerinin incelenerek geleceğin göklerinin keşfedilmesidir. Geleceği kurmanın bir çok bakış açısı vardır fakat bunlar içinde tarih dersleri bilmek en önemlilerindendir.

 

Temel nedenler tarihte gizlidir. Açıp bakmak isteyenler için orada hayli dolu, hayli zengin hayli verimli bilgiler ve ipuçları gizlidir. Tarihe duyarsız kalanlar patinaj çeken otomobil gibi yerinde sayar ve başına gelen olayları tesadüf sanır. Hülasa, tarih ihtiyatsızlar için merhametsizlik yapmaya devam etmektedir.

 

22 Şubat 2013 Cuma günü 19.00 - 21.00 saatleri arasında 1923-1938 Türk Dış Politikasına odaklanıyoruz. Atatürk'ün milli dış siyaseti üzerine yapacağımız seyrüseferde buluşmak üzere...” dedi.

 

Sayın Taştan daha öncede; “Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferansları” çerçevesinde 2012 Eylül ayından bu yana 6 farklı konuda konferanslar verdi. Bunlar sırası ile: “19-20. Yüzyıl Dünya Siyasi Tarihi ve 21. Yüzyıla Bakış”, “Dünya Siyasetinde Ortadoğu Satrancı”, “Kıbrıs: Akdeniz’de Sönmeyen Fener”, “Osmanlı İmparatorluğu: Yükseliş ve Düşüş”, “Ermeni Meselesi”, “1923-1938 Türk Dış Politikası”.

 
Bu haber 2587 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU