Bugun...
Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferanslarına yoğun ilgi!
Tarih: 23-03-2013 23:52:00 Güncelleme: 24-03-2013 12:41:00 + -


Tarih meraklılarının ilgiyle izlediği konferansların, yedincisi olan “1945-1989 SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ VE TÜRKİYE” konferansı 22 Mart 2013 Cuma günü Tuana Restourant’da yapıldı.

Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferanslarına yoğun ilgi!

Mete Taştan ile Tarih ve Siyaset Konferanslarına yoğun ilgi!

 

Uluslararası İlişkiler ve Özel Hukuk Uzmanı, Eğitimci, Şair, Yazar Sayın Mete TAŞTAN, takipçilerinin talebi üzerine başlattığı ve her ay düzeni olarak yapılan konferanslarına devam ediyor. Tarih meraklılarının ilgiyle izlediği konferansların, yedincisi olan “1945-1989 SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ VE TÜRKİYE” konferansı 22 Mart 2013 Cuma günü Tuana Restourant’da yapıldı.

 

 Konferansta Tarihe ilgi duyan ve Kayseri’de alternatif bir akşam yaşamak isteyen, halka açık konferanslarda tamamen akademik bilgilerin sunulduğu ve dün akşam yedincisi olan “1945-1989 SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ VE TÜRKİYE” adlı Konferansa gerek şehir dışından gerekse Kayseri ve civar ilçelerden gelen katılımcılar yine her zamana ki gibi büyük ilgi gösterdiler.

 

Sitemiz köşe yazarı olan, 4 kitap sahibi, onlarca makale kaleme alan ve 40 bin kişiye eğitimler, seminerler, konferanslar veren Sayın Hocamız Mete Taştan, vermiş olduğu konferansları şöyle değerlendiriyor : “Her ay başka bir konu ile tekrar ettiğimiz, tarih kokan, uluslararası ilişkiler tüten, akademik odaklı, bilgi bulutlu, paylaşım yağmurlu, mazi ve atiyi kucaklayan, her türlü siyasanın ve piyasanın üzerinde duran konferanslarıma bu konulara meraklı, ilgili yakın dost ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz... Konferanslarımız ücretsiz, ben bunu talep üzerine ve bir hobi olarak yapıyorum.’’ Dedi

 

Konferansla ilgili görüşlerini katılımcılar ise şu yorumlara yer verdiler;

 

 

İBRAHİM AKKANAT (Yalova Ticaret Odası Sicil Müdürü) : Mete Bey; ,yüregine saglik cok etkili ve kaliteli bir seminerdi.Seminerin gerceklesmesinde emegi gecen herkese, tesekkur ederim.Ayrica. misafirperliginiz ve samimiyetinizden cok hosnut oldugumu ifade etmek isterim.

 

 

FUAT ÇİFÇİ (Sigortacı): Soğuk savaş dönemi ancak bu kadar sıcak anlatılırdı emeğinize sağlık Mete Hocam,bir sonraki konferansı sabırsızlıkla bekliyoruz

 

BORA BUDAK (İdari İşler Müdürü) Kıymetli hocamızın son seminerle gördik ki kendisinden öğreneceğimiz,dinleyeceğimiz ve anlayacağımız bilgi deryaları bir tufan gibi üzerimize gelmekte Allah herkese nasip eder inşallah

 

 

FEYZULLAH BEYAZ : Tarihin doğru bir şekilde anlatılması yanında, çok güzel bir sunumla dinleyiciye aktarılması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında gerçekten mükemmel bir konferans oldu. Tekrar tebrik eder, başarılarının devamını dilerim...

 

NURETTİN ÜNAL( Sigortacı): Okullarda öğretilen tarih derslerinden ögrenemedigimiz konuları ve yorumu eşsiz sunumunuzla bir kez daha bizlere aşiladiginiz için çok teşekkürler Mete hocam..Gelecek konferansı ve konuyu iple çekeceğim. .Emeğinize Yureginize saglik.

 

ABDULLAH ÖZSOY (Makina Mühendisi) :Tarihin talihini değiştiren bir geceydi benim için. Konferansın ilk cümlesi olan ''Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana... Yine bir şey yapabildim diyemem hatırana.'' dizelerine çok şey kattınız değerli hacam. Yüreğinize, emeğinize sağlık.

 

ÜMİT SOYTÜRK Cenab-ı ALLAH'ın bize vermiş olduğu bu canı ve nefesi,insanları aydınlatma , bilgilendirme yolunda kullandığınız için ne mutlu size METE BEY.Başarılı ve güzel geçen bu konferansta bizler için harcamış olduğunuz emeğe ve vakite sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...YÜCE MEVLAM yolunuzu hep açık ve müreffeh kılsın...

 

ADNAN GÜRBÜZ (Pazarlamacı): Onlarca kitaptan derlenmiş ve üzerine uluslar arası ilişkiler ve hukuk deneyiminiz eklenmiş, bilgi ırmağı şeklindeki konferans için teşekkürü hak eden sizsiniz. TEŞEKKÜRLER HOCAM...

 

AHMET DANACI (Öğrenci/ Erciyes Üniversitesi): Bu duzen ve birlikteligin, bilgi paylasiminin surekli devam etmesi dileklerimle.

 

SALİHA YILDIRIM( Öğrenci/Erciyes Üniversitesi) : Dinlerken uykumun gelmediği sunumların ikisinden birisi hocam (diğeri kendi sunumum yaparken uykum gelmiyo  ), dilinize sağlık yine bilgilendirdiniz bizi o etkileyici sunumunuzla... Teşekkür ederiz.

 

ALİ ŞAHİN : Kalp temiz olunca dilden güzel sözler çıkar yüreğinize sağlık hocam.

 

ALİ RIZA GÖÇMEN (Lojistik) : Emeğine yüreğine diline sağlık Mete Hocam yine dolu dolu bir konferansı geride bıraktık, her şey için tesekkurler.
Bu haber 1875 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU