Bugun...
Millet Derneği Kayseri Şubesinde Kutlu Doğum Heyecanı Yaşandı.
Tarih: 16-04-2013 12:56:00 + -


Hz. Peygamber ve Din Siyasete alet edilmemeli!

Millet Derneği Kayseri  Şubesinde Kutlu Doğum Heyecanı Yaşandı.

Millet Derneği Kayseri  Şubesinde Kutlu Doğum Heyecanı Yaşandı.

 

Hz. Peygamber ve Din Siyasete alet edilmemeli!

 

 

Millet Derneği Kayseri Şubesinde düzenlenen aylık konferanslardan Nisan ayının konusu  “Kutlu Doğum” idi.  Osman İkinci’nin sunuculuğunu yaptığı, Süleyman Özhan’ın ney ve ilahileriyle süslediği, Mustafa Sarıkaya’nın slayt gösterileriyle renklendirdiği programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Mustafa Temizer yaptı. Programın konuşmacı konuğu ise Millet Derneği Kurucularından Emekli Adana Müftüsü ve Merkez Vaizi, Arş. Yazar Mustafa Kapçı idi.

Programın açılış konuşmasını yapan Mustafa Temizer kısaca şöyle dedi: Sayın davetliler, kıymetli misafirler,

Peygamberimizin 1442. Doğum yıl dönümü nedeniyle düzenlediğimiz programımıza hoş geldiniz diyor, siz kıymetli dostlarımızı sevgi ve saygıyla, Allahı’ın selamıyla selamlıyorum. Allahın selamı ve bereketi üzerinize olsun.

14-20 Nisan tarihleri arasında, Alemlere rahmet ve son Peygamber olarak gönderilen Hz.Muhammed Mustafa (sav) efendimizin kutlu doğum gününü kutluyoruz. Bütün selat ve selam onun üzerine olsun.

Hocamızdan alacağımız bilgilerle hayatımızın her anında, bize örnek olmak üzere gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (sav)’i anmadan öte anlamaya çalışacağız.

Resulullah’ı anlamaya, dolayısıyla onun getirdiği Kur’an’ı anlamaya onun ahlakıyla ahlaklanmaya  çok ihtiyacımız var. Şöyle bir soru aklımıza gelebilir. Müslüman olarak peygamberimizi bilmiyor muyuz? Peygamberimizi ve Kur’an’ı anlamıyor muyuz?.

Eğer Allah’ın Resulünü gereği gibi anlasaydık, onun hayatını örnek alsaydık, onun ahlakıyla ahlaklansaydık, Kur’an’ı yaşasaydık. Bu gün yaşadığımız ailevi sıkıntılarımızı yaşamayacaktık,                                                         çocuklarımızla sıkıntılarımız olmayacaktı, arkadaşlarımızla ve komşularımızla sorun yaşamayacaktık, mahallemizde ve şehrimizdeki yaşanan sorunlar yaşanmayacaktı.                                Ülkemizde ekonomik, kültürel, siyasi, sorunlar, etnik ve meshebe dayalı sorunlar olmayacaktı.  Müslümanlar birbirini öldürmeyecek. Analar ağlamayacak,                                                                                                                      kadınlar sahipsiz, çocuklar yetim kalmayacaktı.  Dünyada Müslümanlar hor ve hakir görülerek katledilmeyecekti.

Eğer Hz. Muhammed (sav) ve Kur’an’ı anlamış olsaydık.  Bütün dünya insanlığı barış  içinde yaşayacaktı.                                                                     

                                                                                        

 Ferdi ve toplumsal sorunlarımızın çözümü, ülkemiz, bölgemiz, Türk dünyası,İslam alemi, ve bütün insanlığın kurtuluşu; ancak ve ancak Resulullah’ı anlamakla, onun hayatını örnek almakla, yani Kur’an’ı yaşamakla onun ahlakıyla ahlaklanmakla mümkündür.

Bunun için günahlarımıza tevbe edip yeniden Müslüman olmamamız, İslam’ın yeniden dirilişini sağlamamız, İslam Rönesansını gerçekleştirmemiz şarttır.                                                                            Bu dirilişi, önce kendi nefsimizde olmak üzere, toplum bünyesinde de gerçekleştirmeyi düşünmek, bu uğurda çalışmak  her Müslümanın görevidir.

Gerçekleştirilecek İslam Rönesansı ile Hz. Peygamber ve Kur’an daha iyi anlaşılacak, milletimizin, İslam aleminin ve tüm insanlığın kurtuluş yolu açılacaktır.

Peygamberimizin doğumunun 1442. Yıl dönümü olarak kutladığımız kutlu doğum programlarının Müslümanların yeniden Müslüman olmalarına, İslam Rönesansının gerçekleşmesine, Kurtuluş yolunun açılmasına  vesile olmasını diliyorum. Allah hepimize, Resulullah’ı ve Kur’an’ı hakkıyla anlamayı, Resulullah’ın  yolundan ayrıl mamayı nasip etsin, Onun Şefaatından bizleri mahrum etmesin diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Programda konuşan Mustafa Kapçı ise Hz. Peygamberimizin hayatı, ile ilgili bilgiler aktarırken onun fazla üzerinde durulmayan özelliklerinden; devlet adamlığı, komutanlık, kahramanlık, öğretmenlik, hakemlik özelliği, maliyecilik, doktorluk özelliği gibi sosyal hayatımızın her alanında ve her anında bize örnek olması gereken özelliklerini çarpıcı bir şekilde anlattı.

Salonu dolduran dinleyiciler, Mustafa Kapçı hocayı büyük bir dikkatle dinlediler. Konuşmacının Kayserili, Tıbbı Nebevi’nin yazarı Ali Rıza Bozkurt’tan övgüyle bahsetmesi , ona rahmet okuması; kendi yazdığı eserlerden bir kısmını programa getirip gelirinin Kayseri Millet Derneğine bağışlanmak şartıyla davetlilere hediye etmesi davetlileri çok memnun etti.

Ayrıca Dernek Genel Başkanı Aykut Edibali’nin programa şu tebrik kutlama mesajıyla  katılmış olması salondan büyük alkış aldı.

 

Aziz vatandaşlarım, aziz Kayserililer, yiğit, civanmert, akil, fedakar, gayretli, cesur ve vefakar hemşehrilerim.

 

 Bu gün kutlu doğum haftasının başlangıcı . Hazreti peygamberin dünyaya gönderilişinin yıl dönümü saydığımız nisan ayının bu haftasında alemlere rahmet olarak gönderilen, İnsanlığın ve İslam’ın peygamberinin Allah’ u Teala hazretlerinin insanlığa lütfu olarak dünyaya gönderilişini kutluyor, Allaha hamd ediyoruz. Rasulüne selam ediyoruz.

İnsanlığın ve Müslümanların aziz, sevgili peygamberi efendimiz, kılavuzumuz, peygamberimiz Muhammed Mustafa’ya sonsuz selamlarımızı, dualarımızı gönderiyor, bağlılıklarımızı, saygılarını arz ediyoruz. Dua ve selamımız rahmet peygamberine, ehli beytine ve ashabına olsun! Allah’ın sevgisini, korkusunu her an içimizde hissederek anmanın, anışların bir manası vardır.

Ama şu ezeli ve ebedi hakikati akıllara ve gönüllere baş emir olarak yazmalı, kulaklarımıza küpe yapmalıyız. İnsanlığın yol göstericisi hazreti peygamberi senede bir hafta, senede bir gün anmak, hatırlamak yetmez. Hem de hiç yetmez. Gerçek Müslüman senede bir gün, senede bir hafta hatırlamakla, hazreti peygambere bağlılığını ve sevgi görevini yerine getirmiş olamaz. Çünkü bütün gerçek müminler hazreti peygamberi tüm hayatlarında, her an  rehber yapmak, akıllarını, gönüllerini, duygularını, düşüncelerini ve tüm eylem hayatlarını Hazreti peygamber sevgisine, saygısına ve talimatlarına göre düzenlerler. Eğer peygamberimiz bizim hayatımızda daimi olarak dost, rehber, mürşid olarak her an bulunmazsa gerçek Müslümanda olmayız.

Yeri gelmişken Ülkenin sevilen sayılan kişilerinin özellikle sivil ve askeri erkanın kutlu doğum haftasına katkı sağlamasını sevinçle karşıladığımızı belirtmeliyiz. Ama bu tür katılışlar hiçbir spekülatif amaç taşımamalıdır. Mesela sayın başbakanın bu haftaya katılması ve hatta bir konuşma yapması da şaşırtıcı değil. Ancak bu tür toplantılarda söylenen sözlere dikkat edilmelidir. Buralar parti propogandasının yakışmadığı yerlerdir. 

 

İMRALI SÜRECİNİ SAVUNMANIN YERİ KUTLU DOĞUM DEĞİL.

 

Sayın başbakanın bir zamanlar “referansın İslam” dediğini hatırlıyoruz,  Sonra başbakan değiştim dedi ve en sonunda da biz Kuran ve sünnete bağlıyız dedi. Hücurat suresindeki ilgili ayetleri okuyarak, yürüte geldikleri İmralı sürecini savunmaya yeltendi. Türkiye’ye yöneltilen terörün, sanki Türkiye’de insanlar kavmi kökenleri sebebiyle hak ve hürriyetlerden mahrum ediliyorlarmış, hakları ve hürriyetleri sınırlanıyormuş gibi, silahlı caniler herhangi etnik topluluğu veya bölgeyi temsil ediyormuş gibi Türk asıllı olmayan vatandaşların küçümsendiğini sanan sayın başbakan gerçeği ters yüz etmekte, kahir ekseriyeti Türkiye’ye ve Türkiye Cumhuriyetine sadık ve sessiz vatandaşlarımızın sabrıyla oynamaktadır.Sağlık kurumlarından, yani devlet kurumlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılması teşebbüsü , aczin ve arsızlığın nerelere vardırıldığını gösteriyor. Ülkenin kahir ekseriyeti Türktür,Türke dosttur ve Türkiye Cumhuriyetine sadakatle bağlıdır. Ve kahir ekseriyet kendisine bir avuç eşkıyanın hatırına gadr edilmesinden, sahipsiz bırakılmasından rahatsız ve pişmandır. Hatanızdan bir an önce dönünüz, sayın başbakan, kutlu doğumunu andığımız O şanlı peygamberin, bu aziz milletin şehitlerinin, birliğinin ve geleceğinin davacısı olarak sizden şikayetçi olmasından sakının vesselam sayın başbakan. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun, gereğince amel edin. “  Aykut EDİBALİ                                                                                                         

Program İlahiyatçı Ahmet Çelik’in yaptırdığı dua ile son buldu.

 

 
Bu haber 2035 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU