Bugun...
Millet Derneğinden soru yağmuru!
Tarih: 09-04-2013 10:04:00 + -


Millet Derneği İkinci Bşk. Osman İkinci Türkiye İsrail İlişkileri ve bölgemizdeki gelişmeler hakkında konuşmacıyı soru yağmuruna tuttu

Millet Derneğinden soru yağmuru!

MİLLET DERNEĞİNDEN SORU YAĞMURU

Kayseri Küçük Meclisinin Nisan ayı toplantısının konuşmacı konuğu Süleyman Aslantaş Türkiye İsrail ilişkileri, Mavi Marmara ve İsrail’in özrü konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sorular kısmında söz alan Millet Derneği İkinci Bşk. Osman İkinci Türkiye İsrail  İlişkileri ve bölgemizdeki gelişmeler hakkında konuşmacıyı soru yağmuruna tuttu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yakın Çağ Tarihi Anabilim Dalı öğretim üyesi Pror. Dr. Mahir Aydın ABD  arşivlerinde 31 Ocak 1896 yılında hazırlanan bir yasa taslağına ulaşıyor. Bu taslakta şöyle denildiğini söylüyor.

 “Dünyadaki Hıristiyanlardan oluşan bir komisyon seçelim. Bu komisyon Türkiye’yi yönetmek için bir başkan seçsin. Türkiye’nin yönetimi Türklerden alınsın ve eyaletlere bölünsün. Bu yapılanmanın adı da Türkiye Birleşik Devletleri  olsun.” deniyor.

Yahudi düşünür Noam Chomsky “Kader Üçgeni” adlı kitabında; Kudüs Amerikan Girişimcilik Enstitüsünün tespitlerini yayımlıyor. “ Orta Doğudaki ulusallık ve ulusal kimlik yok edilmeli. Bunun için de Orta Doğu Osmanlılaştırılmalıdır. Böylece bölgede batı çıkarlarına karşı çıkacak ulusal güç ve direnç kalmayacak. Sistemlerin çarkları rahatlıkla işleyecek. ABD için en tehlikeli düşman ve tehdit bağımsızlık tehdididir. Asla hoş görülemez.” deniyor.

Bağımsızlık ve ulusal güç olma konusunda direnen tek İslam ülkesi Türkiye’dir. Dayatılan federasyon, eyalet ve başkanlık sistemiyle Türkiye  ortadan kaldırmak mı istiyorlar?

 İsrail ile ilişkilerimize ve bölgemizdeki gelişmelere batının bize dayattığı projeler çerçevesinde bir Osmanlıcılık anlayışıyla mı bakmalıyız?  Yoksa Osmanlıyı kuran; “Davamız kuru cihangirlik davası değil, İlahi kelimetullah davasıdır.” Diyen ecdadımızın bakış açısıyla  mı bakmalıyız?

Bugün yürütülen dava neyin davasıdır?..  Kimlerin davasıdır?

2001 Yılında başlatılan Yeni Haçlı Seferi ile Milletimizin zaferiyle sonuçlanan Haçlı Seferlerinin intikamı Osmanlı adıyla kurulan tuzaklarla mı alınmak isteniyor?.

 

Van minüt ve Mavi Marmara olayından sonra ne değişti de İsrail özür diledi? İlişkilerimizde ve daha önce yaptığımız anlaşmalarda değişen bir şey oldu mu? Bu olaylardan sonra İsrail ile ne gibi anlaşmaların yapıldığını bilen var mı? Neden bunlar açıklanmıyor?

İsrail’in özür dilemesi güzel ama bu Türkiye’nin izlediği politikanın gereği olarak dilenmiş bir özür mü yoksa Obama’nın İsrail Başbakanı Nethenyahu’ ya; bölgede ABD’nin ve İsrail’in çıkarlarının korunması ve bölgedeki projemizin gerçekleşmesi için Türkiye ile İsrail’in birlikte hareket etme mecburiyeti vardır. Türkiye ile barışık olmak zorundasınız diyerek İsrail’i ikna edip ABD ve İsrail politikalarının gereği olarak kendi  insiyatifiyle dilenmiş bir özür mü? Veya özürün karşılığı olarak bir şeyler mi verildi?..

ABD ikisi de kendi vatandaşı olmasına rağmen Sara’nın cinayetine gösterdiği ilgiyi neden Mavi Marmara Gemisinde şehit olan  Furkan Doğan’a göstermedi? diye sordu.

 Aldığı cevaplar karşısında memnun olan Osman İkinci, Kayseri Küçük Meclisinde mevcut siyasilere taraf olan değil, ilmin ve gerçeklerin tarafı olan hiçbir siyasi ve şahsi endişe duymadan sizin gibi gerçekleri cesurca açıklayan konuşmacıları görmek istiyoruz. dedi.
Bu haber 2379 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU