Bugun...
Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosluğu açıldı
Tarih: 19-03-2013 12:15:00 + -


Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosluğu'na Silver AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Haskaraman atandı.

Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosluğu açıldı

Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosluğu'na Silver AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Haskaraman'ın atanması nedeniyle 18 Mart 2013 tarihinde Kayseri Hilton Otel'de tören düzenlendi. Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Batkhıskıg Badamdorj ve birçok davetlinin katıldığı törene Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Eser'de katıldı.

Açılışta konuşma yapan Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosu Hasan Haskaraman, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek istediklerini belirterek, "Türkiye ile Moğolistan arasındaki ziyaretleri artırmak, ikili ilişkileri canlandırarak sürekli hale getirmek, aynı zamanda Kayseri ve civarında yaşayan Moğolistanlı vatandaşlara destek ve yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş ve yetkilendirilmiş olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum" dedi.

Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Batkhıskıg Badamdorj, Türkiye ile Moğolistan arasındaki işbirliğinin her alanda geliştirilmesi gerektiğini belirterek, Türk yatırımcılara çağrıda bulundu. Büyükelçi, Türk iş adamlarının ülkelerinde özellikle konut, dericilik ve turizm sektöründe büyük yatırımlar yapabileceğini açıkladı.

Konuşmaların ardından, Büyükelçi Badamdorj, Moğolistan'ın Kayseri Fahri Konsolosu Hasan Haskaraman'a, "Fahri Konsolosluk Beratı"nı verdi. Davetlilere Moğolistan'ı tanıtan bir tanıtım filmi izletildiği tanıtım gününde Moğol öğrenciler, Moğol halk danslarından örnekler sundular.
Bu haber 2796 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU