Bugun...
O Şimdi Cumhurbaşkanı!
Tarih: 25-03-2013 12:51:00 + -


Beşiktaş taraftarı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün lise yıllarında okul takımında kaleci olduğu ortaya çıktı.

O Şimdi Cumhurbaşkanı!

Beşiktaş taraftarı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün lise yıllarında okul takımında kaleci olduğu ortaya çıktı. Gül'ün 1967 yılında kaleci kazağıyla çekilmiş fotoğrafı, 'Sporda Kayseri Modeli' adlı kitapta yer aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürü Uğur Yurt'un yeni yayınlanan 'Sporda Kayseri Modeli' adlı kitaptaki 'Bir fotoğraf iki detay' başlığıyla, yer alan bölümde şöyle denildi:

TOPLARI GÜL YAKALIYORMUŞ

"Burası, Kayseri Atatürk Stadı. Aylardan, Mayıs. Kayseri Lisesi sınıflararası futbol turnuvası için takımlar maça çıkıyor. 5 Fen D sınıfının kalesinde Abdullah var. Evet, o Abdullah, Gül'üşüyle etrafına sevgi saçan, duruşuyla güven veren, Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den başkası değildir. O tarihten bu yana futbola olan ilgisi azalmayan Cumhurbaşkanı Gül'ün kaleyi koruduğu maçın skorunu bilmiyoruz. Ama bilinen bu gerçek, bu fotoğraf karesinin çok özel anlam taşıdığı. Çünkü bu karelerde daha çimleri bile döşenmemiş, toprak zeminiyle Atatürk Stadı'nın en eski hallerinden birisini gördüğümüz gibi; Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün bir zamanlar kalecilik yaparak aktif bir sporculuk geçmişine sahip olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz."

FOTOĞRAFI ESKİ OKUL ARKADAŞI VERDİ

Bu bölümde Abdullah Gül'ün kalecilik yaptığını gösteren siyah-beyaz bir fotoğraf yer aldı. Yazar Uğur Yurt, fanatik Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu tarihi fotoğrafını, Gül'ün sınıf arkadaşı Hilmi Akkan'dan aldığını yazdı. -
Kaynak: www.haberler.com

Bu haber 2616 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU