Bugun...
Özhaseki MÜSİAD'da !
Tarih: 28-02-2013 15:09:00 + -


MÜSİAD Kayseri Şubesi Hasbihal Toplantısı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla yapıldı

Özhaseki MÜSİAD'da !

BAŞKAN ÖZHASEKİ MÜSİAD’DA

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi Hasbihal Toplantısı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla yapıldı.

 

Şube Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “1993 yılında, ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamak, Anadolu’daki işadamlarını bir çatı altında toplamak, kendi içinde bütün, bölgesinde etkin, dünyada saygın bir Türkiye hedefi ile yola çıkan işadamlarının Kayseri Şubesinin kuruluşunda Sayın Başkanım Mehmet Özhaseki’nin çok büyük emekleri vardır. Bundan dolayı bu gün konuğuz olmaktan çok ev sahibidir” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

Türkiye de, şehircilik anlamında 1994 yılından sonra yeni bir sayfa açıldı. Kimliksiz ve sağlıksız kentler vardı. 1994 yılından sonra hizmet kaygısı olan kişilerin göreve gelmesiyle belediyecilik başladı. İnsan odaklı modern şehirler gelişti. 2005 yılında Hinterlant yasası ve birkaç ay öncede Büyükşehir Yasası çıktı. Bu yasalarla büyükşehirlerin hizmet alanları genişledi. Merkezdeki hizmetlerin bir kısmı artık taşra ilçelere de ulaşabilecek.

 

Erciyes Dağı Ekonomiye Kazandırıldı

Erciyes projesi Hinterlant Yasasının akabinde çıktı. Erciyes Dağına dıştan bakılınca muhteşem görkemli bir görüntü, içine gidince hoş olmayan bir ortam vardı. Yapılan yatırımlarla dağın güzelliği gibi estetik tesisler yapılmaya başlandı. Yanı başımızda duran bir değer, ekonomiye kazandırıldı. Gelecek yıl Erciyes Dağında Balkan Şampiyonası yapılacak.

 

Büyükşehir Yasasına da değinen Başkan Özhaseki, Yasa ile belediyelerin sorumlu olduğu alanların sadece merkez ilçelerle sınırlanmadığı, Felahiye’den Özvatan’a, Yahyalı’dan Bünyan’a tüm ilçelere uzandığını belirterek, Şehir ile ilçe arasındaki uçurumun giderilmesinde yasanın hayırlı olacağına inandığını söyledi.

 

Kadir Has Stadyum 25 şehire örnek oldu

Dönüşüm projelerinden bahseden Başkan Özhaseki, Türkiye’nin en modern statlarından biri olan Kadir Has Stadyumu yapım modelinin birçok şehirde uygulanacağını belirtti. Kongre merkezinde Dünya Şampiyonasının bir ayağının yapıldığını, bu çalışmaların şehir ekonomisini canlandırdığını ifade etti.

 

Dünya Şehri Kayseri

“Şehri yönetenler, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, sanatçılar, şehrin ileri gelenleri vizyon sahibi kişiler olursa şehirler büyür gelişir, yoksa küçülür erir gider” diyen Başkan Özhaseki modern şehircilik anlayışıyla Kayseri’nin Dünya şehri olacağını vurguladı.

 
Bu haber 2413 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU