Bugun...
TOKİ kuraları çekildi!
Tarih: 01-04-2013 14:14:00 + -


Bakanlar,TOKİ Başkanlığınca yaptırılan 464 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için yapılan kura çekimi törenine katıldılar

TOKİ kuraları çekildi!

Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız Kayseri Sivaslı Dernekler Federasyonu talebi üzerine Başbakanlık TOKİ Başkanlığınca yaptırılan 464 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için yapılan kura çekimi törenine katıldılar.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen kura çekim törenine Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Milletvekillerimiz Sayın Sadık Yakut, Sayın Yaşar Karayel, Sayın Ahmet Öksüzkaya, Sayın İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız refah seviyesi yüksek bir yaşamı sizler fazlasıyla hak ediyorsunuz. Bu güzel hizmetten dolayı ev sahibi olan hemşerilerimin aileleriyle birlikte ağız tadıyla oturmasını temenni ediyorum. Çocuklarımıza ve geleceğimize inşallah daha iyi bir Türkiye bırakacağız. dedi.

 

Valimiz Sayın Şerif Yılmaz’da 11 ilçemizde toplam 11.000 konut tamamlandı. 2000 konutun ise yapımı devam etmektedir. Sosyal devlet anlayışı içerisinde dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımızı konut sahibi yapabilmek ve Türkiye’mizin hak ettiği sağlıklı şehirlere kavuşmasını sağlamak için başlatılan konut üretim seferberliğinin ilimize yansıması ve katkısı çok büyüktür. Sivaslı Dernekler Federasyonu projesi olarak 464 konutluk projenin, hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyor, yeni evlerinde sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyor, bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

Milletvekilimiz Sayın İsmail Tamer ise, hemşerilerimize hizmet etmeyi ön plana çıkarmayı amaçladık. Bizler Kayserinin ekmeğini yiyor suyunu içiyoruz. Dolayısıyla bizler Kayseriliyiz. Evi olmayan hemşerilerimize TOKİ den ev yapılması için girişimde bulunduk. Konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyordum dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki, alt ve üst yapıdan sonraki amacımız istihdam artırıcı ve sosyal hayata dönük projeler yapmaktır. Kura çekiminin hayırlı olmasını diliyorum dedi.
 

 

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’de planlı kentleşme ve konut seferberliği kapsamında Kayseri’de 13.000 konuta ulaştık. Kayseri merkez ve ilçelerde konut yapım çalışmalarımız devam etmektedir. Kurası çekilecek olan 464 konutun hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından kura çekimi Milli Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Valimiz Sayın Şerif Yılmaz, Milletvekillerimiz Sayın Sadık Yakut, Sayın Yaşar Karayel, Sayın Ahmet Öksüzkaya, Sayın İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki ve TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel tarafından yapıldı.
Bu haber 5900 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU