Bugun...
Uyuyan Güzeller !
Tarih: 13-05-2013 08:40:00 + -


Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Zeynep Aksın, yeni doğmuş bebeklerin fotoğraflarından oluşan ‘Uyuyan Güzeller’ isimli bir fotoğraf sergisi açtı.

Uyuyan Güzeller !

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu  ve yüksek lisans öğrencisi Zeynep Aksın, yeni doğmuş bebeklerin fotoğraflarından oluşan ‘Uyuyan Güzeller’ isimli bir fotoğraf sergisi açtı.

2009 yılından beri daha çok doğum ve bebek fotoğrafları çekimi yaptığına değinen Doğum, Bebek Fotoğrafçısı Zeynep Aksın, Kayseri Park AVM’de açtığı ikinci fotoğraf sergisinin büyük beğeni topladığını söyledi.

İkinci kişisel sergisi hakkında açıklamalarda bulunan Aksın,” 2012 yılında ilk bebek fotoğrafları sergisini açmıştım. 10 Mayıs 2013 tarihinde açtığım yeni sergim ise ikinci bebek fotoğrafları sergisi. İkinci sergim daha konsept bir sergi özelliğini taşıyor. Sergi, 6’sı erkek olmak üzere toplam 27 bebeğin fotoğraflarından oluşuyor. Serginin konsepti Uyuyan Güzeller. Sergide maksimum iki haftalık bebeklerin çekimleri yer alıyor. Çekimleri; bebeklerin evlerinde özel çekim malzemeleri kullanarak, annelerinin yanlarında, bebekler uyurken el ve ayaklarını düzenleyip poz verdirerek gerçekleştirdim. Aileler ile doğum öncesi tanışıp bir bağ kurmam işimi kolaylaştırdı. Sergideki fotoğraflar yaklaşık 1 yıllık sürede çektiğim yaklaşık 60 fotoğraf arasından özenle seçtiklerimdir. Serginin açılmasının ardından aileler bebekleri ile sergimi ziyarete geldiler. Güzel tepkiler aldım. Bebek fotoğrafları sergisi açtıkça doğum fotoğrafı çektirmek isteyen ailelerin sayısında artış oldu. İleride yine bebekler üzerine biraz daha farklı içeriği olan yeni sergiler açmayı hedefliyorum” diye konuştu.

 
Kaynak: Mehmet FAtih KAYMAZ

Bu haber 2202 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU