Bugun...
Yahyalı'lılar Erciyes'te buluştu
Tarih: 26-06-2013 20:23:00 Güncelleme: 26-06-2013 20:27:00 + -Yahyalı'lılar Erciyes'te buluştu

Kayseri'de faaliyet gösteren, Yahyalı Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 3'üncü Geleneksel Bezdirme Şenliği Erciyes Tekir Yaylasında yapıldı.

Şenliğe İç
Anadolu Bölgesinin çeşitli yerlerinde ve ağırlıklı olarak Kayseri'de yaşayan Yahyalı'lı iş adamları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Selim Katırcı, 1998 yılında faaliyetlerine başlayan derneklerinin, birlik ve beraberlik esasında kurulduğunu, belirtti. Kayseri'de yaklaşık 18 bin Yahyalı'lı yaşadığını dolayısıyla, bir Yahyalı'nın da Kayseri merkezinde kurulu olduğunu ifade etti.

"Derneğimizi bugüne kadar destekleriyle ayakta tutan büyüklerimize, ayrıca bu şenliğin oluşmasında büyük emeği olan
Yahyalı'lı hayırseverlerimize çok teşekkür ederim" diyen Katırcı: "Kayseri'mizde eğitimden kültüre, spordan sanata, bürokrasiden sanayiye kadar birçok dalda Yahyalı insanı başarı göstermekte ve bu başarı birlikte paylaşılmadığından dolayı sönük kalmakta, gelecek başarıları da engellemektedir. Bu bağlamda insanımıza sahip çıkılmalıdır. Yahyalı Derneği olarak bu amaçla "Yahyalı Derneği Kültür Merkezi Projesi" yapmayı düşünüyoruz" dedi. Yahyalı'lı bir araya geldiğinde Gazi bey olur, Seyit Ali olur, Mustan Hoca, Hacı Hasan Efendi yada İpek hoca olur diyen Başkan Selim Katırcı, "Farklı görüşlere sahip, çeşitli bireylerden oluşan toplum fertlerinden, hiçbirinin üstlendiği görev diğerine kıyasla küçümsenemez. Toplumda alim-cahil, zengin-fakir, bütün kesimleriyle tam bir birlik ve beraberlik oluşturulduğunda, birlikte yaşamanın bir anlamı olabileceğini" söyledi.

Katılımcılara bezdirme (köfte) ve arabaşı çorbası ikram edilirken, düzenlenen bezdirme yarışmasını kazanan 3 kişiye ödüller verildi. Şenlikte
Yahyalı'lı sanatçı Esat Aydoğan sahne alırken, ardından Kayserili ses sanatçısı Veysel Uluağaç'ta güzel eserlerini seslendirdi.

Şenliğe katkıda bulunan
Yahyalı'lı hayırseverlere de Başkan Selim Katırcı tarafından plaket takdim edildi.
Kaynak: www.haberler.com

Bu haber 2899 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAHYALI HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
PUAN DURUMU